ul. A. Mickiewicza 40, 28-200 Staszów
tel./fax: (15) 864 27 11

biuro@osir.staszow.pl

Cykl 4xBADMINTON zakończony

Zakończył się tegoroczny cykl turniejów 4xBADMINTON. Młodzi badmintoniści od kwietnia do grudnia rywalizowali w czterech turniejach. W piątek odbył się Turniej Zimowy podczas którego poznaliśmy zwycięzców całego cyklu.

W zawodach wzięło udział 50 zawodników i zawodniczek. Czołówka każdej z czterech kategorii wiekowych stawiła się w komplecie. Byli również badmintoniści, którzy po raz pierwszy wzięli udział w tego typu zawodach. Po ponad czterech godzinach sportowej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców. W kategorii dziewcząt z roczników 2002-2004 w Turnieju Zimowym zwyciężyła debiutantka Hanna Olszewska, która w finale pokonała Nicolę Kowolik. Trzecie miejsce zdobyła Natalia Burzyńska, która z każdym turniejem grała coraz lepiej i zasłużenie zdobyła trzecie miejsce w całym cyklu. Słabo spisała się liderka 4xB Marta Gawłowska, która zajęła dopiero dziewiąte miejsce. Jej bezpośrednia rywalka Oliwia Dziuba została sklasyfikowana na miejscach 5-6, było to jednak za mało żeby odrobić straty do Marty.

Wśród chłopców pierwsze miejsce w turnieju zajął Piotr Tomaszewski, drugi był Jan Frańczak. Miejsce trzecie wywalczył lider 4xB Igor Jabłoński i tym samym przypieczętował zwycięstwo w całym cyklu. Za jego plecami trwała nadal walka o pozostałe miejsca na podium. Ostatecznie drugie miejsce zajął Dawid Walczyk, a trzecie Mateusz Trałka.

W kategorii dziewcząt z gimnazjum, zarówno w turnieju zimowym jak i w całym cyklu, całe podium zdobyły zawodniczki z Łubnic. Dodatkowo kolejność w turnieju zimowym była identyczna jak w podsumowaniu cyklu 4xB. Pierwsze miejsce zajęła Gabriela Kmiecik, która wygrała wszystkie turnieje zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce zajęła Magdalena Złotnik, która w trzech turniejach docierała do finału, jednak ani razu nie zdołała pokonać Gabrieli. Trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Moryto.

Wśród chłopców w turnieju zimowym zwyciężył debiutant Mateusz Frańczak, który w finale pokonał Wiktora Smagłowskiego. Trzecie miejsce zajął Jakub Krakówka. Natomiast w klasyfikacji 4xB pierwsze miejsce zajął Kamil Antonik. Na drugiej pozycji uplasował się Wiktor Smagłowski, a trzecie miejsce zajął Jakub Wrzałek.