ul. A. Mickiewicza 40, 28-200 Staszów
tel./fax: (15) 864 27 11

biuro@osir.staszow.pl

Darbud na czele SLH

W sobotę rozegrano dwie kolejki Staszowskiej Ligi Halowej. Nastąpiła zmiana lidera. z kompletem zwycięstw prowadzi Darbud. Na końcu tabeli znajdują się MATMONT Połaniec i Podmuch Palestyna, które do tej pory nie zdobyły punktów.

Darbud w pierwszym sobotnim meczu bez problemów pokonał Delikatesy "Alfa" Mostki 5:2. Ich przeciwnikiem na zakończenie trzeciej kolejki była Casablanca. Początek meczu należał do Darbudu. Już w 33. sekundzie Piotr Kamiński dał Darbudowi prowadzenie. W kolejnych minutach to zwodnicy tej drużyny stwarzali większe zagrożenie. Jednak Karol Małas znakomicie bronił i dopiero w 13. minucie kolejego gola dla Darbudu strzelił Maciej Witek. Dabudowi grało się znacznie łatwiej od 9. minuty, kiedy to Artur Merchut został ukarany czerwoną kartką. Mimo tego osłabienia Casablanca zdołała strzelić bramkę kontaktową tuż przed końcem pierwszej połowy. Jej autorem był Dominik Świątek. Druga połowa należała już tylko do Darbudu. Zmęczeni gracze Casablanki, grający bez zmian nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się przeciwnikowi. Bramki zdobyli Kamiński, Witek oraz Paweł Meszek i mecz zakończył się zwycięstwem Darbudu 5:1.

Mimo niezłej gry nadal bez punktu jest drużyna MATMONT Połaniec. Skład, jak to się potocznie określa "na papierze" jest wyrównany, jednak po raz kolejny okazuje się, że to jednak za mało żeby odnosić sukcesy. Ich pierwszym sobotnim przeciwnikiem była ekipa Old-Boys. Już po czterech minutach Old-Boye prowadzili 1:0. Błyskawiczną kontrę, po podaniu Sławomira Lesiaka wykończył Damian Belusiak. Piłkarze Matmontu próbowali odrobić straty, ale nie potrafili pokonać Pawła Króla. W 13. minucie było już 2:0 dla Old-Boys. Przez resztę meczu na boisku działo się niewiele. Dopiero w 27. minucie Łukasz Kołek zdobył dla Matmontu bramkę kontaktową. Do końca meczu żadna z drużyn nie zdobyła więcej bramek i mecz zakończył się zwycięstwem Old-Boys 2:1.
W meczu trzeciej kolejki, przeciwnikiem Matmontu był Inox-Spaw. Już w trzeciej minucie Inox mógł objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Konrad Cebula. Przez resztę czasu żadnej z ekip nie udało się strzelić gola. Pierwsza bramka w meczu padła dopiero pod koniec pierwszej połowy. Inox objął prowadzenie po trafieniu Wojciecha Popiołkiewicza. W drugiej połowie lepiej radzili sobie gracze Inoxu, co potwierdzili w 22. minucie gdy wynik podwyższył Wojciech Pentek. Dopiero w 27. minucie Kołek zdołał strzelić bramkę kontaktową. Jednak, to Inox mógł podwyższyć wynik. W 29. minucie błyskawiczną kontrę przeprowadził Cebula, zagrał do Popiołkiewicza, ale ten nie zdążył wbić piłki do pustej bramki. Była to ostatnia akcja meczu, który zakończył się zwycięstwem Inox-Spaw Niziny 2:1.

Wyniki 2 kolejki:
Podmuch Palestyna - Chłodnicki Kowalstwo 2:5; Old-Boys Staszów - MATMONT Połaniec 2:1; Inox-Spaw Niziny - Casablanca 2:4; Darbud - Delikatesy "Alfa" Mostki 5:2.
Wyniki 3 kolejki:
Chłodnicki - Old-Boys 4:2; MATMONT - Inox-Spaw 1:2; Delikatesy "Alfa" - Podmuch 8:2; Casablanca - Darbud 1:5.