ul. A. Mickiewicza 40, 28-200 Staszów
tel./fax: (15) 864 27 11

biuro@osir.staszow.pl

Horror z happy endem Casablanki

Rozpoczęły się rozgrywki Staszowskiej Ligi Halowej. W ósmym sezonie uczestniczy osiem drużyn, to mniej niż zazwyczaj dlatego po raz pierwszy w historii ligi, rozegrana zostanie runda rewanżowa. Po pierwszej kolejce liderem jest drużyna Old-Boys Staszów, która pokonała Podmuch Palestyna 12:1.

W inaugurującym nowy sezon meczu Chłodnicki Kowalstwo zmierzył się z Dabudem. Pierwsza bramka w tych rozgrywkach padła w 7. minucie a jej autorem był Patryk Papaj (Chłodnicki). Trzy minuty później Darbud już prowadził. Piotr Kamiński najpierw doprowadził do remisu, a później z rzutu karnego dał swojej drużynie prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy strzelił jeszcze Piotr Obierak i Darbud schodził na przerwę wygrywając 3:1. Na kolejne bramki trzeba było czekać dośc długo. Dopiero w 26. minucie Tomasz Koronkiewicz zdobył dla Chłodnickiego bramkę kontaktową, ale dwie minuty później ponownie trafił Kamiński. Tuż przed końcem meczu gola zdobył Maciej Witek i Darbud pokonał Chłodnickiego 5:2.

Najciekawszym meczem pierwszej kolejki było spotkanie Casablanki z MATMONT Połaniec. Debiutujący w rozgrywkach gracze z Połańca zaczęli znakomicie i po czterech minutach prowadzili 2:0 po trafieniach Łukasza Kołka i Adriana Drzazgi. Jednak doświadczeni w ligowych bojach piłkarze z Casablanki ambitnie walczyli. Ich wysiłki odniosły skutek pod koniec pierwszej połowy. Najpierw w 11. minucie trafił Dominik Świątek, a chwilę później do remisu doprowadził Mateusz Zdziuch. Pierwsza połowa zakończyła się remisem i w drugiej można było się spodziewać ciekawego widowiska. Znacznie lepiej drugą część gry rozpoczęli piłkarze Matmontu. W 18. minucie swojego drugiego gola zdobył Kołek, a dwie minuty później do bramki trafił Michał Materkowski. Kilkanaście sekund później Kamil Witek zdobył kontaktową bramkę. Do remisu doprowadził w 25. minucie Zdziuch. Wyraźnie podrażnieni takim rozwojej sytuacji na boisku zawodnicy z Połańca rzucili się by zdobyć kolejnego gola, ale Casablanka zdołała przetrtwać ich ataki i to ona cieszyła się z prowadzenia po trafieniu Artura Misterkiewicza. Mecz zostrzygnął się w 28. minucie. Najpierw Kołek trafił w tym meczu po raz trzeci, ale MATMONT nie długo cieszył się z korzystnego wyniku, bo kilkanaście sekund później losy meczu rostrzygnął Artur Merchut zdobywając bramkę, która dała Casablance zwycięstwo 6:5.

Wyniki 1 kolejki:
Chłodnicki Kowalstwo - Darbud 2:5, Delikatesy "Alfa" Mostki - INOX-SPAW Niziny 2:5, Casablanca - MATMONT Połaniec 6:5, Podmuch Palestyna - Old-Boys Staszów 12:1.

W sobotę, 5 grudnia rozegrane zostaną dwie kolejki SLH. Zapraszamy do Hali OSiR od godziny 15.