Aktualności

Zimowa Szkółka Badmintona

Wraz z rozpoczęciem ferii wystartowała Zimowa Szkółka Badmintona. Oferta zajęć skierowana jest dla osób, która chcą się nauczyć grać w badmintona, jak również dla tych, którzy chcą podnieść swoje umiejętności.
22.01.2016

19 stycznia, już po raz siódmy odbył się Młodzieżowy Konkurs Skoku Wzwyż organizowany w ramach akcji "Sportowe Ferie 2016". W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z roczników 2003-2005, 2000-2002 oraz 1997-1999. Do zawodów zgłosili się chłopcy i dziewczęta z ZPO nr 2 w Staszowie, trenujący na co dzień w klubie „Sigma- OSiR” Staszów, ZPO nr 1 w Staszowie, zawodnicy ze szkół z terenu Gminy Klimontów oraz Połańca. W zawodach wystartowało 22 zawodników.
21.01.2016

Tylko cztery kolejki pozostały do zakończenia 8. edycji SLH. Liderem jest Darbud, który zgromadził na swoim koncie komplet punktów. Drugie miejsce zajmuje drużyna Old-Boys, a na trzecim jest Casablanca. Pierwsze zwycięstwo odniósł Podmuch Palestyna, który pokonał zajmujące przedostatnie miejsce Delikatesy "Alfa".
19.01.2016

Zgodnie z § 2 pkt 8 Regulaminu SLH po zakończeniu 6 kolejki można dokonywać wymiany lub uzupełnienia składu drużyny o maksymalnie 2 zawodników. Ostateczny termin zmian upływa wraz z rozpoczęciem 8 kolejki rozgrywek. Chęć dokonania zmian w składzie, zgłasza kapitan drużyny przy stoliku sędziowskim podczas kolejki lub w biurze OSiR w pozostałe dni.
22.12.2015

Zakończył się tegoroczny cykl turniejów 4xBADMINTON. Młodzi badmintoniści od kwietnia do grudnia rywalizowali w czterech turniejach. W piątek odbył się Turniej Zimowy podczas którego poznaliśmy zwycięzców całego cyklu.
21.12.2015

W niedzielę odbyły się dwie kolejki Staszowskiej Ligi Halowej. Na prowadzeniu z kompletem punktów znajduje się Darbud. Na drugie miejsce, po dwóch zwycięstwach awansowała Casablanka. Na trzeciej pozycji znajdują się Old-Boys Staszów. Tabelę zamyka Podmuch Palestyna. Jedyna drużyna, która nie zdobyła jeszcze punktu w lidze.
21.12.2015

15 grudnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbył się już trzeci event międzyszkolny w ramach programu Kids Athletics "Lekkoatletyka dla Każdego". Po raz kolejny do startu stanęły najlepsze klasy I-III z czterech szkół podstawowych z terenu Gminy Staszów. W sportowych zmaganiach wzięły udział szkoły: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 3 oraz PSP Kurozwęki. Reprezentacje poszczególnych szkół zostały wyłonione na podstawie eliminacji szkolnych. Łącznie w zawodach sportowych wzięło udział 156 uczniów.
17.12.2015

W dniu 06 grudnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbył się IV Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów. Organizatorami Turnieju byli: Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy „Integro” Staszów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie.
10.12.2015

W sobotę rozegrano dwie kolejki Staszowskiej Ligi Halowej. Nastąpiła zmiana lidera. z kompletem zwycięstw prowadzi Darbud. Na końcu tabeli znajdują się MATMONT Połaniec i Podmuch Palestyna, które do tej pory nie zdobyły punktów.
09.12.2015

Po raz siódmy, 4 grudnia w odpustowe święto parafii św. Barbary patronki górników, odbyły się Uliczne Biegi Parafialne. Pogoda sprzyjała i na starcie stanęło 157 młodych biegaczy.
08.12.2015

Drużyna staszowskiej "trójki" zajęła czwarte miejsce w kategorii szkół podstawowych w XII edycji turnieju Mała Liga Piłki Ręcznej. Finały tego największego turnieju piłki ręcznej dla młodzieży rozegrano 2 grudnia w hali Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.
04.12.2015

Rozpoczęły się rozgrywki Staszowskiej Ligi Halowej. W ósmym sezonie uczestniczy osiem drużyn, to mniej niż zazwyczaj dlatego po raz pierwszy w historii ligi, rozegrana zostanie runda rewanżowa. Po pierwszej kolejce liderem jest drużyna Old-Boys Staszów, która pokonała Podmuch Palestyna 12:1.